Wszystkie wydarzenia, warsztaty i wystawy

Poniedziałek, 1 lipca

08.00–20.00Orkiestra w obiektywie – wystawa zdjęć (ekspozycja do 22 lipca) » Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Podgórza » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
15.30Filmowe poniedziałki » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
18.00Wieczór Gier Planszowych » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
18.15Zajęcia na rolkach » Przystań AZS Toruń
18.30Filmowe poniedziałki » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki

Wtorek, 2 lipca

10.00–12.00Zajęcia na ergometrach wioślarskich » Przystań AZS Toruń
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Podgórza » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
10.00–16.00Wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy » Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Wstęp biletowany
11.00W pracowni Jana Matejki - warsztaty - Muzeum Okręgowe » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
12.00–20.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia

Środa, 3 lipca

10.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
10.00–12.00Zajęcia na ergometrach wioślarskich » Przystań AZS Toruń
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Podgórza » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
18.15Zajęcia na rolkach » Przystań AZS Toruń

Czwartek, 4 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Podgórza » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
11.00O królach polskich - warsztaty - Muzeum Okręgowe » Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów) Wstęp biletowany
12.00Bajeczny czwartek » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
16.00Oprowadzanie z przewodnikiem po aktualnych wystawach: wystawy towarzyszące 10 Festiwalowi Plakatu PLASTER » Centrum Sztuki Współczesnej
16.00Czerwony Kapturek - spektakl familijny » Scena na Wiśle
16.30Oprowadzanie z przewodnikiem po aktualnych wystawach: wystawa Mariny Abramović "Do czysta/The cleaner" » Centrum Sztuki Współczesnej Wstęp biletowany
20.00Alternatywna Scena Letnia: Helaine Vis - koncert » Scena na Wiśle
21.00Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego nocą » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany

Piątek, 5 lipca

10.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Podgórza » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
11.00–17.00Wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy » Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Wstęp biletowany
16.00–18.00Treningi lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim » Stadion Miejski
16.00–22.00Festiwal Celtycki Gotyk » Scena na Wiśle
18.00Paganini: uczeń diabła – pokaz filmowy » Hanza Cafe Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
18.00–20.00Terytoria - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych » Rynek Nowomiejski
19.00Koncert marzeń » Teatr im. Wilama Horzycy Wstęp biletowany
20.00Festiwal pod Gwiazdami - Muniek i Przyjaciele - koncert » Dwór Artusa Wstęp biletowany
21.45Kino Letnie » CK Zamek Krzyżacki
22.00–22.40Terytoria - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych » Centrum Sztuki Współczesnej

Sobota, 6 lipca

12.00Wyprawa wgłąb sztuki - Warsztaty towarzyszące wystawie DO IT! » Centrum Sztuki Współczesnej Wstęp biletowany
12.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
12.00Brzydkie Kaczątko - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
14.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
15.00–18.00Terytoria - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych » Rynek Nowomiejski
15.00–20.00Festiwal Celtycki Gotyk » Ratusz Staromiejski
15.3013. Festiwal Rocka Progresywnego » Amfiteatr Muzeum Etnograficzne
18.00Time Thieves - koncert » Scena na Wiśle
18.20–19.00Terytoria - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych » Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
19.00Koncert marzeń » Teatr im. Wilama Horzycy Wstęp biletowany
19.30Gotyckie natchnienia – recital organowy » Katedra śś. Janów
20.00Jazzgot nad Wisłą - Klaudia Marzec - koncert » Scena na Wiśle
21.45Kino Letnie » CK Zamek Krzyżacki

Niedziela, 7 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
12.00Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Jacqueline Livingston „W cieniu feminizmu…” » Galeria Sztuki Wozownia
12.00–15.00Terytoria - 4. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych » Rynek Nowomiejski
15.00Legendarne skrzypce Flisaka – koncert dla dzieci » Piernikowe Miasteczko
15.3013. Festiwal Rocka Progresywnego » Amfiteatr Muzeum Etnograficzne
16.00W magicznej krainie - bajka improwizowana - spektakl dla dzieci » Dwór Artusa
19.00Koncert marzeń » Teatr im. Wilama Horzycy Wstęp biletowany
20.00Wieczór pieśni rosyjskich - Beszczyński/Miliński/Kwiatkowski/Gumowski » Scena na Wiśle

Poniedziałek, 8 lipca

10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Rudaka » Dom Muz ul. Okólna Wstęp biletowany
10.00Brzydkie Kaczątko - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
16.00–18.00Treningi lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim » Stadion Miejski

Wtorek, 9 lipca

10.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Rudaka » Dom Muz ul. Okólna Wstęp biletowany
10.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
11.00Papier, drewno i bambus - design po japońsku - warsztaty » Kamienica pod Gwiazdą Wstęp biletowany
11.00–13.00Kociołek ze sztuką » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
12.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
14.00–16.45Odlotowe Warsztaty Modelarskie (od 10 lat) » Młodzieżowy Dom Kultury Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki

Środa, 10 lipca

10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Rudaka » Dom Muz ul. Okólna Wstęp biletowany
10.00Brzydkie Kaczątko - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
12.00Kino dla seniora: „W rytmie Kuby” » Kino Centrum Wstęp biletowany
12.00Kino dla seniora: „W rytmie Kuby” » Kino Centrum Wstęp biletowany
20.00Cello Festival – Wiolonczela w rękach mistrzów – Marcin Zdunik, Julius Berger, Jacob Shaw, Aleksander Dębicz » Dwór Artusa Wstęp biletowany

Czwartek, 11 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Rudaka » Biblioteka ul. Okólna 169 Wstęp biletowany
10.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
11.00Magia kolorowych szkiełek - warsztaty » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
12.00Bajeczny czwartek » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
18.00Wieczór Gier Planszowych » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
20.00Cello Festival – Jacob Shaw i David lau Mgnussen – recital na wiolonczelę i fortepian » Dwór Artusa Wstęp biletowany

Piątek, 12 lipca

10.00–16.00Półkolonie w Domu Muz - Odkrywcy Rudaka » Dom Muz ul. Okólna Wstęp biletowany
10.00Wstęp do koncertu Muzyka organowa na Kujawach i Ziemi Chełmińskiej » Hanza Cafe
20.00Cello Festival – Julius Berger i jego przyjaciele grają Bacha – Julius Berger, Marcin Zdunik, Jacob Shaw, Cecylia Stanecka, Janek Lewandowski » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
20.00oRety! - koncert » Scena na Wiśle
21.00Widoki - koncert » Scena na Wiśle
22.00Festiwal Teatrów Ulicznych: Voala Station - spektakl » Błonia Nadwiślańskie

Sobota, 13 lipca

10.30Muzyka organowa na Kujawach i Ziemi Chełmińskiej » Kościół św. Szczepana
11.00–14.00Mobilne Centrum Nauki » Bulwar Filadelfijski
12.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
12.00Oprowadzanie weekendowe po wystawie Mariny Abramović „Do czysta / The Cleaner” » Centrum Sztuki Współczesnej Wstęp biletowany
14.00Niedźwiedź i Masza - spektakl familiny » Teatr Baj Pomorski Wstęp biletowany
18.00Alla Polacca – smyczkowe wycinanki » Dwór Artusa Wstęp biletowany
18.00Scena jest Wasza » Scena na Wiśle
19.00Muzyczna Podróż po Hiszpanii/degustacja win » Muzeum Okręgowe Wstęp biletowany
19.00Festiwal Pod Gwiazdami: Super Duo – Marian Opania i Wiktor Zborowski » Amfiteatr Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
21.00Apostolis Anthimos - koncert » Scena na Wiśle

Niedziela, 14 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
11.00–18.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
15.00–23.00Strefa gastronomiczno-rozrywkowa przed koncertem "Lato, muzyka, zabawa" TVP2 » Motoarena
17.00Festiwal Teatrów Ulicznych: Evgen Malinovskiy » Scena na Wiśle
17.00Scena jest Wasza » Scena na Wiśle
20.00Lato, Muzyka, Zabawa - koncert TVP 2 » Motoarena
21.00Stara Szkoła - koncert » Scena na Wiśle

Poniedziałek, 15 lipca

11.00W pracowni Jana Matejki - warsztaty » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
12.00–14.00Półkolonie w Domu Muz - Mali projektanci na Podgórzu » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
15.30Filmowe poniedziałki » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
18.30Filmowe poniedziałki » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki

Wtorek, 16 lipca

12.00–20.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
12.00–14.00Półkolonie w Domu Muz - Mali projektanci na Podgórzu » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
18.00Movie Mówi Project: „Ułaskawienie” » Kino Centrum Wstęp biletowany
18.30Toruń x 100 – wystawa Toruńskich Spacerów Fotograficznych » Dwór Artusa

Środa, 17 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
20.00Cello Festival – 27 uczuć – wiolonczelowe jam session (kier. art. – Maria Pomianowska, Aleksander Dębicz) » Dwór Artusa Wstęp biletowany

Czwartek, 18 lipca

11.00O królach polskich - warsztaty - Muzeum Okręgowe » Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów) Wstęp biletowany
12.00Bajeczny czwartek » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
12.00–14.00Półkolonie w Domu Muz - Mali projektanci na Podgórzu » Aeroklub Pomorski
12.00–14.00Półkolonie w Domu Muz - Mali projektanci na Podgórzu » Dom Muz ul. Poznańska Wstęp biletowany
17.00Saksofony z Nowego Świata » Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Wstęp biletowany
18.00Urosłaś, kiedy spałaś”, reż. Marcin Sauter - pokaz w ramach Festiwalu Muzyka i Architektura » Kino Centrum
18.00Wieczór Gier Planszowych » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
19.00"60 wiolnczel nad brzegiem Wisły" - koncert z okazji Cello Festival » Scena na Wiśle

Piątek, 19 lipca

08.30–13.00Rejs wiślany na trasie Zamek Dybów - Olenderski Park Etnograficzny - Zamek Dybów » Zamek Dybów Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
14.00–17.00Dni Tanga - Sexteto El Cucharón – Najpiękniejsze tanga świata – koncert » Dwór Artusa Wstęp biletowany
19.00Koncert pamięci Andrzeja Zauchy "Zaucha u Cygana" » Scena na Wiśle

Sobota, 20 lipca

11.00–18.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
12.00–15.00Rajd rowerowy » Arena Toruń
13.00–17.30Rejs wiślany na trasie Zamek Dybów - Olenderski Park Etnograficzny - Zamek Dybów » Zamek Dybów Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
14.00Mistrzostwa Europy w kl. 125cc - FIME Youth Track Racing 125cc Cup Toruń » Motoarena Wstęp biletowany
18.00Faux Pas - koncert » Scena na Wiśle
18.00Dni Tanga: Milonga Piernikowa – Lato (z muzyką na żywo) » Dwór Artusa Wstęp biletowany
19.00Zamkowe spotkania z poezją - koncert » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
20.00Magda Mieszewska-Zasadna i Kamil Szafrański - koncert » Scena na Wiśle
21.00Festiwal Teatrów Ulicznych: 50 twarzy Księżyca - multimedialna projekcja » Fontanna Cosmopolis

Niedziela, 21 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
12.00Entoihgraszki: Co w trawie piszczy? » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
16.00–18.00Pokazy/warsztaty Studenckiego Koła Żonglerskiego UMK » Scena na Wiśle
17.00Scena jest Wasza » Scena na Wiśle
20.00Alternatywna Scena Letnia: Hope Leslie - koncert » Scena na Wiśle

Poniedziałek, 22 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
11.00–13.00Warsztaty plastyczne "Archipelag lata" (dla dzieci w wieku 6-10 lat) » Młodzieżowy Dom Kultury Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki

Wtorek, 23 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
12.00Strachy na Lachy - spotkanie dla seniorów w ramach cyklu „Muzeum-panaceum” » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
12.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
16.30Zwiedzanie Dworu Artusa » Dwór Artusa Wstęp biletowany
18.00Zwiedzanie Dworu Artusa » Dwór Artusa Wstęp biletowany

Środa, 24 lipca

10.00–12.00Trening tenisa stołowego » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
19.00Festiwal Pod Gwiazdami: Julia Pietrucha » Amfiteatr Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany

Czwartek, 25 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
11.00Magia kolorowych szkiełek - warsztaty - Muzeum Okręgowe » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
12.00Bajeczny czwartek » Muzeum Etnograficzne Wstęp biletowany
18.00Międzynarodowy Festiwal Improwizacji JO! » Dwór Artusa Wstęp biletowany
18.00 Chaz De Paolo (USA) - koncert bluesowy » Scena na Wiśle

Piątek, 26 lipca

10.00Wstęp do koncertu Muzyka organowa na Kujawach i Ziemi Chełmińskiej » Hanza Cafe
17.00Scena jest Wasza: zespół n o c t i » Scena na Wiśle
18.00Międzynarodowy Festiwal Improwizacji JO! » Dwór Artusa Wstęp biletowany
20.30Alternatywna Scena Letnia: Diuna - koncert » Scena na Wiśle
21.30Kino Letnie » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany

Sobota, 27 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
10.30Muzyka organowa na Kujawach i Ziemi Chełmińskiej » Kościół św. Szczepana
12.00Oprowadzanie weekendowe po wystawie Mariny Abramović „Do czysta / The Cleaner” » Centrum Sztuki Współczesnej Wstęp biletowany
17.00The Wild Page - koncert » Scena na Wiśle
17.00Festiwal Teatrów Ulicznych: "Timetraveler" » Ratusz Staromiejski
18.00Speedway European Championship Round 2 Toruń » Motoarena Wstęp biletowany
18.00Międzynarodowy Festiwal Improwizacji JO! » Dwór Artusa Wstęp biletowany
20.00Funkasanki - koncert » Scena na Wiśle

Niedziela, 28 lipca

10.00–12.00Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego nocą » ul. Międzymurze 2; hala sportowa KTS Energa Toruń
10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
11.00–18.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
16.00Podgórski Walczyk - koncert » Scena na Wiśle
17.00Tawerna - koncert szantowy » Scena na Wiśle
17.00Muzyczne przestrzenie północy » Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Wstęp biletowany
17.00Festiwal Teatrów Ulicznych: "Tango? Si, Tango!" » Rynek Staromiejski
18.00Międzynarodowy Festiwal Improwizacji JO! » Dwór Artusa Wstęp biletowany
19.00Koncert uwielbienia - zespół Tylko Ty wraz z zespołem Obdarowani » Scena na Wiśle
21.00Long Lonely Winter - koncert » Scena na Wiśle

Poniedziałek, 29 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany

Wtorek, 30 lipca

10.00–14.30"Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi" - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego » CK Zamek Krzyżacki Wstęp biletowany
11.00W pracowni Jana Matejki - warsztaty - Muzeum Okręgowe » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
12.00–20.00Dzień darmowego wstępu na wystawy » Galeria Sztuki Wozownia
16.00–18.00Treningi lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim » Stadion Miejski
19.00Audiofilskie pokazy koncertów w Artus Cinema » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki

Środa, 31 lipca

18.00Pokaz tańca w kręgu » Scena na Wiśle
19.00Audiofilskie pokazy koncertów w Artus Cinema » Dwór Artusa Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
20.00Pokaz tańca w kręgu » Rynek Staromiejski