Sobota, 24 czerwca

08.00–19.30Toughest Firefighter Alive – zawody strażackie » Rynek Staromiejski
09.00–20.00VI Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej » Szkoła Podstawowa nr 1
10.00Jarmark Katarzyński » Rynek Staromiejski, ulica Różana i Łuk Cezara
10.00–16.00Międzynarodowy Turniej piłki nożnej chłopców w kategorii junior młodszy o Puchar Prezydenta Miasta Torunia » Centrum Sportowo-Rekreacyjne (Przy Skarpie)
10.00–18.00Szkło i ceramika współczesna ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
10.00–18.00Wystawa - Reformacja w Toruniu. 500 rocznica wystąpienia Marcina Lutra. » Ratusz Staromiejski Wstęp biletowany
10.00–18.00Wystawa - Edward hr. Mycielski - Trojanowski, kolekcjoner i podróżnik » Kamienica pod Gwiazdą Wstęp biletowany
10.00–18.00Wystawa - Pejzaże kopernikańskie. » Dom Mikołaja Kopernika Wstęp biletowany
10.00–18.00Wystawa - Zabawki w kulturach świata » Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika Wstęp biletowany
10.00–18.00Wystawa - Kultowe Rubinkowo. Historia największego osiedla mieszkaniowego w Toruniu » Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów) Wstęp biletowany
10.00–19.30IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Na językach" - przesłuchania festiwalowe » Młodzieżowy Dom Kultury
11.00II Mistrzostwa Polski Słuzb Mundurowych w Wieloboju Siłowym » Bulwar Filadelfijski
12.00Spektakl - "Robinsone Crusoe" » Scena na Wiśle
12.00"Roślinne wyspy" - warsztaty tworzenia kokedam z pracownią Kwiatostany » Galeria Sztuki Wozownia Wstęp biletowany
12.00Urban Dance Meeting 9 » Centrum Sztuki Współczesnej
14.00–19.00OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie - III Runda » MotoPark Toruń
15.00–22.00Piknik Rodzinny "W kręgu żywiołów, czyli urodziny miasta Torunia”, koncert Czesław Mozil » Błonia Nadwiślańskie
16.00Festiwal Teatrów Ulicznych, spektakl "Spark!" » Rynek Staromiejski
16.00Musical Życie Maryi » Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
17.00Wernisaż wystawy „Dla żeglowania bezpiecznego. Święci patroni i sanktuaria wodniaków wiślanych” » Muzeum Etnograficzne
18.00Spektakl „Napis" » Teatr im. Wilama Horzycy Wstęp biletowany
18.00–00.00III Toruńska Noc Muzealna » Muzeum Okręgowe Wstęp biletowany
18.00–19.30Koncert Korporacji Tanecznej "Baby Jagi" z MDK w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Na Językach" » Scena na Wiśle
18.00Msza św. w intencji Miasta » Katedra śś. Janów
19.00Spektakl - Machiavelli » Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny Wstęp biletowany
19.00Spektakl - „Roberto Zucco" » Teatr im. Wilama Horzycy Wstęp biletowany
19.30Regaty ósemek wioślarskich o Puchar Prezydenta Miasta Torunia » Bulwar Filadelfijski
20.0021. Międzynarodowy Festiwal "Nova Muzyka i Architektura" Koncert "Wirtuoz gitary" - Marcin Dylla » Dwór Artusa Wstęp biletowany
22.00Festiwal Teatrów Ulicznych, spektakl "Spark!" » Rynek Staromiejski
22.30–00.00"Kupalnocka - ogień i woda - czyli walentynki po słowiańsku" » Ruiny Zamku Krzyżackiego, Bulwar Filadelfijski